فعال‌سازی نرم‌افزارهای مركز

 

راهنمای فعال‌سازی نسخه‌های اولیه نرم‌افزارهای کنزالحکمه و اصطلاح نامه

 
با توجه به ارتقای سامانه فعال‌سازی نرم‌افزارهای مرکز دائرةالمعارف، احتمال دارد نسخه‌های اولیه كه در اختیار شماست در مرحله فعال‌سازی با مشکل مواجه شده باشند. جهت نصب و استفاده، لازم است گام‌های زیر طی شود:

گام اول: پس از نصب نرم افزار، آن را اجرا نموده تا به صفحه درج شماره سریال منتقل شوید.

نکته قابل توجه: چنانچه از ویندوز 8 یا بالاتر استفاده می‌کنید، برای اجرای نرم‌افزار باید روی آیکن مربوطه راست کلیک کنید و گزینه Run as administrator را انتخاب نمایید.

گام دوم: شماره سریال نرم‌افزار را در قسمت مربوط وارد کنید و پس از رفتن به صفحه انتخاب نوع فعالسازی، گزینه فعالسازی از طریق وب سایت (گزینه دوم) را انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که در صورت انتخاب این روش، رایانه شما به اینترنت متصل باشد.

گام سوم: پس از انتخاب گزینه فعالسازی از طریق وب سایت و کلیک بر روی لینک درج شده، به صفحه‌ای راهنمایی خواهید شد که باید فایل‌های آپدیت نرم‌افزار را دانلود نموده و با توجه به توضیحات مندرج در صفحه دانلود، نرم‌افزار را فعالسازی نمایید.

نكته: روش فوق شما را به صفحه‌ای با آدرس ذیل منتقل خواهد كرد:

http://lock.iki.ac.ir/site/QabasUpdater.aspx

ـ در صفحه مورد نظر بسته (Qabasupdater) را دانلود كنید.

ـ از آنجا که فایل دانلود شده از سایت (Qabasupdater) به صورت فشرده است، باید آن را از حالت فشرده خارج کنید. برای این منظور باید نرم افزارwinrar  در رایانه شما نصب شده باشد.

ـ فایل  Qabasupdater.exe را از درون پوشه ایجاد شده اجرا نمایید.

ـ در پنجره نمایش داده شده روی دکمه به روز رسانی کلیک کنید تا پیام تأیید را دریافت نمایید.

ـ ممکن است به هر دلیلی مانند مانع شدن آنتی ویروسها موفق به اجرای فایل exe نشوید، در این صورت می‌توانید فایل‌های موجود در پوشه files را به صورت دستی در مسیر نصب برنامه جایگزین نمایید.

برای دریافت فیلم راهنمای تصویری اینجا را كلیك كنید.

با تشکر